Full Body Wireless Bluetooth Music Heating Recliner Leisure Portable Back Zero Gravity Massage Chair
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Design Type: | Robotic Massager |
| Application: | Home, Office |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
The supplier has import and export rights
Sign In to see all verified strength labels (13)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- RF-Y8
- Type
- Electric Chair Massager
- Style
- Luxury
- Certificate
- CE, RoHS
- Color
- White, Black, Customization
- Sample
- Available
- Delivery Date
- 20-25 Days
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 145* 75* 107cm
- Trademark
- Reifun
- Origin
- China
- HS Code
- 90191010
- Production Capacity
- 100, 000PCS/Year
Packaging & Delivery
- Package Size
- 122.00cm * 75.00cm * 105.00cm
- Package Gross Weight
- 80.000kg
Product Description
This massage chair is cost-effective, with an elegant appearance, armrest with ABS decoration and LED light embellishment. It is suitable for the people who is 150-190cm.
Main features:
1. AI intelligent voice control, one second wake-up, easy to use.
2. Intelligent body detection to match different heights.
3. Super long SL track manipulator double track 4 massage wheels walking from neck to hip.
4. Waist and calves heat therapy.
5. Built in Bluetooth music, enjoy a cozy massage.
6. Speed and air pressure level 3 adjustable.
7. Full body airbags wrapping and squeezing massage: including shoulder, arm, calf and foot.
8. Foot roller scraping massage.
9. Large LCD touch screen controller.
10. Massage techniques: kneading, knocking, finger pressing, rapping, beating, etc.
11. Armrest with LED light embellishment.
12. Zero gravity function.
13. The legs stretch 12-15cm to meet different height requirements.
14. Armrest with shortcut keys, convenient to use.
























Main features:
1. AI intelligent voice control, one second wake-up, easy to use.
2. Intelligent body detection to match different heights.
3. Super long SL track manipulator double track 4 massage wheels walking from neck to hip.
4. Waist and calves heat therapy.
5. Built in Bluetooth music, enjoy a cozy massage.
6. Speed and air pressure level 3 adjustable.
7. Full body airbags wrapping and squeezing massage: including shoulder, arm, calf and foot.
8. Foot roller scraping massage.
9. Large LCD touch screen controller.
10. Massage techniques: kneading, knocking, finger pressing, rapping, beating, etc.
11. Armrest with LED light embellishment.
12. Zero gravity function.
13. The legs stretch 12-15cm to meet different height requirements.
14. Armrest with shortcut keys, convenient to use.
| Model: | RF-Y9 |
|
Material :
|
PU leather |
| Working time: | 15/20/25/30 minutes |
| Rated voltage: | 110~240V |
| Rated power: | 120W |
| N.W/G.W: | 70kg/80kg |
| Packing size: | 122*75*105cm |
| 40HQ: | 54PCS |
























Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Massage chair
- SL Track Luxury Massage Chair
- Full Body Wireless Bluetooth Music Heating Recliner Leisure Portable Back Zero Gravity Massage Chair
Related Categories
Hot Searches
More