Luxury Electric Full Body Heating Airbags Massage Fixed Roller Massage Chair
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Design Type: | Traditional Massager |
| Application: | Home, Office |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2024
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
The supplier has import and export rights
Sign In to see all verified strength labels (13)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- RF-H8
- Type
- Electric Chair Massager
- Style
- Luxury
- Certificate
- CE, RoHS
- Color
- off-White, Blue, Customization
- Sample
- Available
- Delivery Date
- 20-25 Days
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 147* 73* 97cm
- Trademark
- Reifun
- Origin
- China
- HS Code
- 90191010
- Production Capacity
- 100, 000PCS/Year
Packaging & Delivery
- Package Size
- 118.00cm * 76.00cm * 100.00cm
- Package Gross Weight
- 60.000kg
Product Description
This is our low-priced and cost-effective model, mainly for quantity order. It's with an simple appearance, full functions about heating, kneading, airbags squeezing ect., It is your best choice for leisure and relaxation.
Main features:
1. Neck and back with fixed rollers forward and reverse kneading massage.
2. Waist and calves heat therapy.
3. Built in Bluetooth music, enjoy a cozy massage.
4. Full body airbags wrapping and squeezing massage: including head, shoulder, arm, hip, calf and foot.
5. Buttocks vibration massage.
6. Foot roller kneading massage.
7. Large LCD touch screen controller.
8. Zero gravity function.
9. The legs stretch 12-15cm to meet different height requirements.























Main features:
1. Neck and back with fixed rollers forward and reverse kneading massage.
2. Waist and calves heat therapy.
3. Built in Bluetooth music, enjoy a cozy massage.
4. Full body airbags wrapping and squeezing massage: including head, shoulder, arm, hip, calf and foot.
5. Buttocks vibration massage.
6. Foot roller kneading massage.
7. Large LCD touch screen controller.
8. Zero gravity function.
9. The legs stretch 12-15cm to meet different height requirements.
| Model: | RF-H8 |
|
Material :
|
PU leather |
| Working time: | 15/20/25/30 minutes |
| Rated voltage: | 110~240V |
| Rated power: | 90W |
| N.W/G.W: | 50kg/60kg |
| Packing size: | 118*76*100cm |
| 40HQ: | 75PCS |























Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Massage chair
- Fixed Roller Massage Chair
- Luxury Electric Full Body Heating Airbags Massage Fixed Roller Massage Chair
Related Categories
Hot Searches
More